Paulina Lesicka, dietetyk ciąża, dietetyk dla kobiet w ciąży, dietetyk ciąża, dietetyk cukrzyca ciążowa, dieta w ciąży, Zdrowo Rośniemy, psychodietetyk dla kobiet w ciąży

Dietetyk dla kobiet w ciąży – jak to się zaczęło…

Jeszcze przed rozpoczęciem nauki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym byłam przekonana, że swoją drogę dietetyczną połączę razem ze sportem, a nie dietetyką dla kobiet w ciąży. Od kiedy byłam małą dziewczynką aktywność fizyczna była mi bliska. Brałam udział we wszystkich zawodach sportowych, w których tylko mogłam – od piłki nożnej, po skok wzwyż, kończąc na siatkówce. Żaden sport nie był mi obcy, a rywalizacja to było (i jest :)) moje drugie imię. By móc pozostać przy tej tematyce, trwałam w przekonaniu, że będę dietetyczką sportową, aż do momentu, gdy po raz pierwszy usłyszałam o programowaniu żywieniowym i 1000 pierwszych dni. To wtedy w głowie wymarzyłam sobie zostanie po studiach dietetykiem dla kobiet w ciąży. Byłam tak zafascynowana zależnościami między sposobem odżywiania się przyszłej mamy, a szeroko rozumianym zdrowiem dziecka w jego późniejszych latach, że totalnie zajęło to pierwsze miejsce w obszarze moich zainteresowań dietetycznych. I tak zostało do dziś 🙂

Szukając artykułów na temat żywienia mam trafiałam na różne strony i fora. Często widziałam informacje wyssane z palca, jak i wiele takich, które nawzajem się wykluczały. Na szczęście jako przyszła dietetyczka znałam narzędzia i miejsca, gdzie mogłam znaleźć rzetelną wiedzę zgodną z najnowszą wiedzą naukową. Współczułam jednak mamom, które szukając odpowiedzi w Google odnajdywały sprzeczne ze sobą informacje, czując jedynie zmęczenie i frustrację, zamiast pewności i spokoju.

Potrzeba zmiany i misja!

Chcąc coś zmienić w gąszczu internetowych spekulacji stworzyłam Zdrowo Rośniemy, w tym poradnię dietetyczną online dla kobiet w ciąży. Postawiłam sobie za misję obalanie mitów przy pomocy nauki w sposób przyjazny odbiorczyniom i przede wszystkim dostarczenie przyszłym Mamom spokoju oraz pewności siebie. Bardzo bym chciała, aby KAŻDA kobieta w ciąży miała poczucie, że już jest wystarczająco dobrą Mamą!

 

Tak więc jestem tu dla Ciebie, by:

  • móc Cię wspierać w podejmowaniu decyzji żywieniowych i procesie zmian w tym szczególnym okresie, jakim jest ciąża,
  • dzielić się z Tobą wiedzą żywieniową, byś czuła się pewnie w swoich wyborach żywieniowych i nie martwiła się na zapas,
  • pokazać, że dieta w cukrzycy ciążowej nie musi być trudnym i nieprzyjemnym wyzwaniem, a jedzenie może Ci nadal sprawiać przyjemność ,
  • dzielić się przepisami, które są zdrowe i smaczne, a niekiedy tylko pyszne,
  • móc Cię wysłuchać, zrozumieć i zdjąć z Ciebie poczucie winy, bo wiem, jak bardzo tego potrzebujesz w tej nowej, często przytłaczającej sytuacji, jaką jest czas ciąży.

Chcę, byś wiedziała nie tylko co jest ważne dla Ciebie i Twojego dziecka, ale też, dlaczego. Dzięki temu sama możesz ocenić sytuację, będąc ekspertem od swojego życia.

Z innej perspektywy.

W swoim bagażu doświadczeń mam również pracę jako opiekunka w żłobku. Ten czas, który spędziłam z dziećmi udowodnił mi, jak my wszyscy jesteśmy różni. Niektóre z dzieci z łatwością zapamiętują wierszyki, które usłyszą w czasie jednych zajęć. Inne dzieci potrzebują wielokrotnego powtarzania. Jednym wystarczy usłyszeć, innym trzeba dodatkowo pokazywać to, o czym się mówi. Podobnie jest z jedzeniem. Niektóre dzieci z przyjemnością zjedzą to, co im podamy, drugie potrzebują czasu i dłuższej ekspozycji produktów na talerzu, by chcieć spróbować, a inne wymagają zaangażowania we wspólne gotowanie, sadzenie warzyw w domowym ogródku czy zakupy. Z dorosłymi jest dokładnie tak samo, choć na pierwszy rzut oka tego nie dostrzegamy.

I choć sama wiedziałam to już wcześniej, to dzięki temu doświadczeniu jeszcze bardziej się upewniłam, jak ważne jest indywidualne podejście do pacjentki. Dziś obserwuję to w gabinecie. Każda z kobiet w ciąży jest inna. Każda lubi coś innego i ma różne ciążowe dolegliwości, które często tylko z nazwy są tym samym. Mam na uwadze to, że zalecenia żywieniowe dla populacji, w tym dla kobiet w ciąży są wynikiem uśrednienia, a każda z Was ma inne potrzeby. Bo co z tego, że powiem Ci, co koniecznie powinnaś jeść w ciąży w ciągu dnia, kiedy akurat będziesz borykać się z nudnościami i nie będziesz w stanie zjeść nic więcej niż paczki ulubionych żelek?

Rozwój bez końca.

Dziedzina dietetyki i psychologii niezmiennie się aktualizuje. By być krok do przodu ciągle się kształcę. Pogłębiam swoją wiedzę nie tylko w czasie studiów, ale też na kursach, konferencjach i szkoleniach. Inwestuję w kolejne certyfikaty, nie tylko dlatego, że po prostu uwielbiam się uczyć, ale też po to, by móc prezentować najwyższej jakości treści. Dbam o jakość merytoryczną tego, co prezentuję, ale jak wszystkim i mi zdarza się być w błędzie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zadaj pytanie w komentarzu lub napisz do mnie maila. Chętnie wymienię się opinią, a kiedy zajdzie potrzeba przyznam Ci rację.

Czujesz, że mogę Ci pomóc? Sprawdź, co mogę Ci zaoferować!

Chętnie się dowiem, jak mogę Cię wesprzeć, by zdrowo rosnąć.

SPRAWDŹ OFERTĘ


Konsultacje indywidualne zakupione na stronie www.zdroworosniemy.pl prowadzone są przez dietetyczkę i psychodietetyczkę Paulinę Lesicką prowadzącą działalność pod nazwą Paulina Lesicka – Zdrowo Rośniemy, NIP: 5361963811, REGON: 522692821, adres: ul. Fiołkowa 88, 05-123 Chotomów.

Przewiń do góry